O nás

Společná fotka MTAC

MT ACADEMY je tréninkové středisko zaměřené na tréninky dětí a mládeže. Akademie byla založena v roce 2011 a od té doby se systematicky věnuje tréninku dětí a mládeže všech věkových kategorií a úrovně výkonnosti. Trénují v ní děti od 4 let až po dospělé závodní hráče a reprezentanty ČR. Cílem Akademie jsou výchova závodních hráčů i péče o sportující mládež. Najdete v ní hráče, kteří hrají pouze pro radost z pohybu i mnohonásobné mistry republiky a reprezentanty.

I přes rozdílné cíle jednotlivých členů Akademie, přistupujeme ke všem stejně. Jde nám v první řadě o to, aby se děti hýbaly, aby měly kladný vztah ke sportu a dobře trávily svůj volný čas. Stejně důležité je pro nás i děti badminton dobře naučit, protože to je naše práce. Z toho důvodu klademe velký důraz na široké a kvalitní trenérské zázemí, aby byl zaručen individuální přístup. Své trenéry si sami školíme. Pro všechny členy zajišťujeme i prázdninové akce-badmintonová soustředění a sportovní tábor. V MT Academy je „rodinné“ prostředí, kde se všichni znají. Proto pořádáme i aktivity, které stmelují kolektiv, např. Mikulášskou besídku, byli jsme na přátelském utkání v Irsku, jezdíme na mládežnické turnaje do zahraničí.

MTAC PRAHA (MT Academy Club) je oddíl badmintonu zřízený pro závodní činnost hráčů z tréninkové střediska a založený v roce 2020. Vytváříme tím členům Akademie, kteří se se rozhodli badmintonu věnovat na vyšší úrovni, podmínky pro závodní sportovní činnost. Naši hráči tak mohou pokračovat v tréninku ve známém prostředí až do dospělosti. Zřízení vlastního závodního oddílu, je pro nás završením koncepce práce s mládeží ve sportu. Máme tím komplexní přístup v tréninkové přípravě mládeže, od všeobecného pohybového rozvoje dětí, přes závodní sportování až po přípravu špičkových hráčů reprezentujících Českou republiku na Mistrovstvích světa a Evropy.

HLAVNÍM TRENÉREM MT ACADEMY A MTAC PRAHA je Mgr. Michal Turoň, diplomovaný trenér I.třídy se specializací badminton. Michal je reprezentačním trenérem juniorů ČR s více než dvacetiletou praxí v oboru. Spolupracoval i s dospělou reprezentací. Čtyři roky pracoval v Irsku, kde trénoval pro Irský badmintonový svaz, zodpovědný za mládež kategorie U13-U19 v oblasti Munster a Cork county. Vedl i Pražské sportovní centrum mládeže (SCM) zastřešující střední, severní Čechy a Prahu. Je i držitelem několika mezinárodních certifikátů evropské a světové badmintonové federace, např. Shuttle Time (badminton do škol). Pro Český badmintonový svaz (ČBaS) školí trenéry a podílel se i na projektu badminton do škol na Moravě. Je držitelem ocenění ČBaS „trenér roku“.

ÚSPĚCHY NAŠICH HRÁČŮ

K největším závodním úspěchům patří zisk evropské medaile (Adéla Turoňová – bronz na ME U17, družstva) a pravidelná účast našich hráčů na vrcholných badmintonových akcích-MS, ME, kde jako reprezentanti České republiky dosáhli opakovaně na 5. místa v Evropě. Pravidelně vychováváme mistry ČR a medailisty všech věkových kategorií (U13, U15, U17, U19, dospělí). Z našeho pohledu je největším úspěchem více než 100 sportujících dětí z „okolí“, které se nejenom pravidelně hýbou, učí se nové věci, ale hlavně vyrůstají ve zdravém sportovním prostředí.

ZAJISTÍME VŠE POTŘEBNÉ

Díky úzké spolupráci s firmou Best4Badminton zajišťujeme hráčům veškerý servis, který pro badminton potřebují. Od vyplétání raket, přes zvýhodněnou nabídku badmintonového vybavení (rakety, boty, míče, textil, atd.), až po profesionální poradenství s možností testování raket i ostatního vybavení. U nás na to nejste sami, vše vyřešíte na jednom místě!